Sprzedaż nieruchomości


Sprzedaż mieszkania to zawsze ogromnie emocjonujące przeżycie. Nieważne, czy sprzedajemy swoje mieszkanie z powodu przeprowadzki, czy lokal jest wynikiem spadku, a może sprzedaż spowodowana jest życiową koniecznością. Niezależnie od powodu, trzeba przygotować się na względnie skomplikowany proces. Sprzedaż nieruchomości może wydawać się rzeczą prostą, ale sprzedający staje jednak przed wieloma dylematami i jednym najważniejszym jest “ Czy wiesz komu otwierasz drzwi? Czy wiesz kogo wpuszczasz do domu pod pozorem chęci kupna nieruchomości?. Na pewno nie. Przecież nie prosisz zainteresowanych klientów o okazanie dowodu osobistego!


Kolejnymi ważnymi rzeczami są: za jaką cenę powinienem wystawić swoją nieruchomość? Ile czasu zajmie sprzedaż nieruchomości? Przybliżę Ci jak proces sprzedaży wygląda u nas, dlaczego jesteśmy skuteczni i godni zaufania .


W pierwszej kolejności podczas rozmowy telefonicznej zbieramy szereg informacji na temat sprzedawanej nieruchomości. Informacje są dla mnie ważne ponieważ na ich podstawie możemy zrobić bardzo przybliżoną wycenę. Wycena jest oparta o ceny transakcyjne, czyli za ile takie nieruchomości się sprzedawały a nie za ile są wystawione w internecie. Inna wycena będzie dla domu, mieszkania, a jeszcze inna będzie dla działki która może określać jej potencjał.


Spotkanie, to kolejny etap. Spotykamy się na Twojej nieruchomości, otrzymujesz od nas wycenę i rozmawiamy o Twoich oczekiwaniach. Kolejną rzeczą jest zawarcie umowy pośrednictwa. Jak już mamy powyższe rzeczy ustalone, przedstawiamy cały proces marketingowy sprzedaży nieruchomości.


Mając przygotowaną nieruchomość do sprzedaży zaczynamy prezentację. Każdy klient którego przyprowadzimy na Twoją nieruchomość ma z nami podpisaną umowę, bo nie ma nic gorszego jak przyjść z klientem bo zadzwonił że chce obejrzeć nieruchomość a potem po prezentacji  podpisywać  z nim umowę na kolanie.  Zawsze słuchamy potrzeb naszych klientów kupujących aby nie pokazywać im czegoś czym nie są zainteresowani. Sprawdzamy naszych klientów pod kątem zakupów kredytowych, ponieważ my  „oglądaczom” dziękujemy, albo kogoś stać na daną nieruchomość i podchodzi poważnie do zakupu albo do widzenia. Szkoda naszego czasu,  nie koniecznie klientów oglądających.


Jeśli klientom spodobała się nieruchomość, to składają propozycję zakupu i tym samym zaczynamy proces negocjacji. Ponieważ pracujemy  na umowach na wyłączność to reprezentujemy tylko Twój interes, z prostego powodu -  to Ty  płacisz nam wynagrodzenie. Jak strony dojdą do porozumienia w kwestii ceny to podpisujemy umowę cywilno-prawną lub przedwstępną notarialną.  Mając podpisaną umowę zaczynamy kompletować dokumenty potrzebne do sprzedaży. W zależności od stanu prawnego nieruchomości, wskażemy Ci gdzie i jakie oraz jakiego urzędu będziemy potrzebować dokumenty.


Po zebraniu odpowiednich dokumentów pozostało nam siąść tylko do stołu i podpisać końcową  umowę notarialną. Teraz już tylko czekamy na przelew a następnie zaczynamy  proces przekazania  nieruchomości na podstawie protokołów zdawczo-odbiorczych.

Dużo transakcji realizujemy w dzielnicach Krakowa Stare Miasto, Kazimierz, Stare Podgórze, Zwierzyniec, Grzegórzki, Dąbie, Kurdwanów, Wola Duchacka, Piaski Wielkie, Płaszów, Kozłówek, Prokocim, Nowa Huta, Mistrzejowice, Ruczaj, Azory, Bronowice, Prądnik Biały, Prądnik Czerwony.


Tak jak w przypadku zakupu nieruchomości wychodzimy na przeciw oczekiwaniom naszych klientów oraz mając na uwadze dobro i jednocześnie Wasze bezpieczeństwo, oferujemy kompleksową obsługę w zakresie sprzedaży każdej nieruchomości, czy to mieszkaniowej czy komercyjnej. Jesteśmy z Tobą  na każdym etapie tego procesu. Nasze  poszczególne działania mając na celu skuteczne i bezpieczne przeprowadzenie Ciebie przez cały proces sprzedaży, od pierwszego telefonu, aż po przekazanie kluczy.

Jeśli chcesz skorzystać z konsultacji, zadzwoń pod numer +48 603 483 823, +48 510 059 177 lub skorzystaj z formularza kontaktowego.